Ако тази максима е вярна излиза, че повечето от нас са прасета.
Оценката е осъществена по съвместен проект на Центъра за независим живот – София и Катедрата по социология на Софийския университет „Св. Климент Охридски”, финансиран от
Тръста за гражданско общество в Централна и Източна Европа
ОЦЕНКА НА АСИСТЕНТСКИТЕ УСЛУГИ ЗА ХОРА С УВРЕЖДАНИЯ В БЪЛГАРИЯ – РЕЗЮМЕ
През месец април, 2006, НЦИОМ проведе изследване по проекта „Детето в мрежата”. Изледователските задачи бяха да се проучат рисковете за децата при общуването в Интернет. Количественото изследване по метода на полустандартизираното интервю обхвана 800 младежи от пети до единадесети клас в пет града – София, Бургас, Варна, Плевен и Пловдив, които бяха интервюирани в училища и компютърни клубове.
Фокусът на настоящото издание е насочен към процедурата и практиката на настаняване, материалните условия, медицинското обслужване, образованието и корекционната и ресоциализационна дейност.
Настоящата публикация на Български хелзинкски комитет за помощните училища е последната част от изследването на състоянието на детските институции в България, което той осъществи от 1999 до 2002 г.1 Основна задача на проекта бе да направи обзор на училищата за умствено изостанали деца, който да отрази възможно най-цялостно всички дейности, провеждани в тях, като акцент бе поставен изключително върху диагностицирането, приема на децата в помощни училища и организацията на учебния процес в тях.
ВАЖНО е да знаете, че всички ресурси, които вие лично публикувате в СЕЛМИРА или изпращате по е-мейл, за да бъдат публикувани от ваше име, ще бъдат достъпни за ползване от другите потребителина СЕЛМИРА под лиценз Криейтив Комънс 2.5 (Creative Commons 2.5) -"Признание-Споделяне на споделеното 2.5"